fbpx

Przepłyń całe Mazury!

Rejs Przez Całe Mazury to bez wątpienia najatrakcyjniejsza impreza żeglarska na Mazurach!

  • Oferta w sprzedaży agencyjnej.
  • Wprowadziliśmy nowy standard rejsów, z najciekawszą trasą, która zaczyna się w jednym końcu Mazur, a kończy w przeciwnym. Nie wracamy do portu, w którym rozpoczynaliśmy rejs i dzięki temu nie musimy przepływać trasy dwa razy – tam i z powrotem. Daje to możliwość zwiedzenia całego szlaku – od samej północy, aż po południe – łącznie z jego bocznymi odnogami i zobaczenia większej liczby jezior i przystani.
  • Trasy rejsów Przez Całe Mazury wiodą na przemian z portu w Piszu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Pisza. Na uczestników czekają wygodne i bogato wyposażone jachty kabinowe.
Sprawdź dostępne turnusy
termin upłynął
4795 PLN14 dni
termin upłynął
termin upłynął
4095 PLN11 dni
termin upłynął
termin upłynął
4795 PLN14 dni
termin upłynął
termin upłynął
3895 PLN10 dni
termin upłynął
termin upłynął
4795 PLN14 dni
termin upłynął
termin upłynął
3895 PLN14 dni
termin upłynął
termin upłynął
4095 PLN11 dni
termin upłynął
termin upłynął
4795 PLN14 dni
termin upłynął
termin upłynął
3895 PLN10 dni
termin upłynął
termin upłynął
4595 PLN14 dni
termin upłynął
termin upłynął
3895 PLN11 dni
termin upłynął
Orientacyjny plan rejsu

Orientacyjny plan rejsu

Dzień 1: zbiórka uczestników. Następuje podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dni 2–13: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.
Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

 

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia

  • 8.00 pobudka;
  • 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach;
  • 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia;
  • 8.40–9.40 śniadanie;
  • 10.00–19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie, itp.), a w międzyczasie przerwa na obiad;
  • 19.00 kolacja;
  • 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.);
  • 23.00 cisza nocna.
Atrakcje dodatkowe

Atrakcje dodatkowe

Podczas rejsu Uczestnicy będą mieli możliwość  poznać atrakcje turystyczno – krajoznawcze na trasie rejsu m.in. Twierdzę Boyem w Giżycku, Zespół pałacowo – parkowy w Sztynorcie, Kwaterę Główną Niemieckich Wojsk Lądowych w Mamerkach, Stację  Badawczą PAN w Popielnie, Park wodny Tropicana w Mikołajkach, Czarci Ostrów (wyspa na jeziorze Śniardwy, znana z książek “Pan Samochodzik”), Pływającą Mazurską Saunę,  Zamek w Rynie, śluzę Guzianka i Karwik.

Ze względu na charakter imprezy, wyjścia organizowane są dla osób chętnych. Uczestnicy ponoszą koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, za wyjątkiem zwiedzana z przewodnikiem Kwatery w Mamerkach (w cenie imprezy).

Szkolenie

Choć rejs ma charakter turystyczny, uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.)

Później, w trakcie rejsu, instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i na silniku, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do praktyki i nauki od doświadczonych instruktorów.

Uczestnicy

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia i podstawowa samodzielność. Nie ma żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Podział na koedukacyjne załogi następuje według wieku uczestników.

 


 

Jachty

Uczestnicy Rejsu Przez Całe Mazury będą żeglować i mieszkać na bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Maxus, Fortuna 27 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-8 uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze.

 


 

Kadra

Cała nasza kadra posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz spełnia wszystkie wymogi prawne umożliwiające prace na obozach i koloniach.

Nasza kadra pedagogiczna to ludzie z sercem do dzieci i młodzieży, poza realizowaniem programu wychowawcy wykorzystują indywidualne talenty z zakresu sztuki, muzyki czy sportu aby uczestnicy mogli kreatywnie spędzić czas w otoczeniu natury.

Sternicy posiadają uprawnienia żeglarskie i z zaangażowaniem dzielą się swoją pasją w przystępny dla uczestników sposób tak aby zachęcać do dalszej przygody z żaglami. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

 


 

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

 


 

Trasa

Z przystani na Niedźwiedzim Rogu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do przystani na Niedźwiedzim Rogu. Rejs Przez Całe Mazury przepływa tę trasę tylko w jedną stronę. W przeciwieństwie do innych rejsów, uczestnicy nie wracają do portu, w którym rozpoczynali.

Umożliwia to zobaczenie całego szlaku, włącznie z jego odnogami, odwiedzenie większej liczby jezior i przystani. Wielkie Jeziora Mazurskie to z pewnością nie tylko rezerwaty, jeziora, rzeki i kanały.

To także zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamek krzyżacki w Rynie; twierdza Boyen w Giżycku; czy leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu. To również instytut PAN w Popielnie, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Wszystko to bez wątpienia możesz zobaczyć podczas rejsu Przez Całe Mazury.

 


 

Początek / koniec rejsu ( w zależności od turnusu):

  • Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo;
  • Przystań Niedźwiedzi Róg, Niedźwiedzi Róg 32, 12-220 Ruciane-Nida.

 


 

Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.
W przypadku wyboru 7 dniowego terminu, program realizowany w ograniczonym zakresie.

 


 

Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

Mazury

Polskie Mazury to malowniczy region w północno-wschodniej Polsce, znany jako “ląd tysiąca jezior”. To miejsce o niepowtarzalnej przyrodzie, bogatej florze i faunie. Mazurskie krajobrazy zachwycają rozległymi lasami, krystalicznie czystymi jeziorami oraz malowniczymi wzgórzami.

Jachty

Uczestnicy Rejsu Przez Całe Mazury będą żeglować i mieszkać na bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Maxus, Fortuna 27 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-8 uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze.

Zakwaterowanie:
W kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Załogi jachtów są koedukacyjne. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki. Łazienki w pawilonie sanitarnym.
Wyżywienie

Na naszych rejsach jako jedyna firma na rynku oferujemy doskonałe posiłki w formie cateringu dostarczanego codzienne na jacht.

Kuchnia naszego ośrodka w Węgorzewie od wczesnych godzin porannych przygotowuje dla rejsów świeże i smaczne dania, które następnie są pakowane próżniowo i dedykowanym transportem przywożone dla uczestników naszych rejsów.

Każdy jacht jest wyposażony w przedział kuchenny (tzw. kambuz), w którym załogi mogą podgrzać obiad. Załogi codziennie składają zamówienie na następny dzień i wybierają produkty, które mają ochotę jeść na śniadania czy kolacje. Do wyboru między innymi: pieczywo, wędliny, sery, masło, dżemy, jogurty, płatki śniadaniowe, świeże warzywa i owoce.

Nasze posiłki składają się ze standardowych dań kuchni polskiej.

Indywidualne diety dostępne są za dopłatą: wegetariańska 99 zł, bezglutenowa 195 zł.

Co Zabrać

Rzeczy niezbędne:

  • legitymacja szkolna
  • piżama lub dres do spania,
  • 2-3 ciepłe swetry (bluzy),
  • 2-3 pary spodni,
  • polar lub wind stoper,
  • ciepła bielizna,
  • ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna,
  • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
  • przybory toaletowe, kosmetyki,
  • ręczniki,
  • obuwie (trampki, adidasy – obuwie musi być wygodne, na miękkiej gumowej podeszwie),
  • ubranie na upały (t-shirty, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne),
  • AQUAPACK – wodoszczelny futerał na telefon, dokumenty.

!!!UWAGA !!!

Uczestnicy biorący udział w rejsach wędrownych lub z zakwaterowaniem na jachcie bądź w namiocie muszą posiadać ze sobą ŚPIWÓR. Jedynie uczestnicy z zakwaterowaniem w domkach otrzymają pościel od organizatora (poduszka, kołdra, prześcieradło oraz koc).

Rzeczy niezbędne dla uczestników szkoleń żeglarskich:

  • legitymacja szkolna lub dowód osobisty plus KSERO tegoż dokumentu
  • pieniądze na egzamin 125 zł dla osób uprawnionych do zniżki, 250 zł dla osób dorosłych /za egzamin
  • podręcznik żeglarski lub motorowodny
  • zeszyt, długopis

Rzeczy niekonieczne lecz przydatne:

  • latarka
  • rękawiczki
  • sandały
  • klapki
  • podręcznik żeglarski
  • śpiewnik
  • gitara lub inny instrument muzyczny, na którym grasz
  • karty

Rzeczy zbędne:

  • Lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.
  • Sprzęt elektroniczny – laptop, tablet, smartfon, głośniki.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność.

!!!UWAGA!!!

Na imprezy w formie rejsów wędrownych z zakwaterowaniem na jachtach nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest zabranie worka żeglarskiego, plecaka bez stelaża lub zwykłej miękkiej torby turystycznej.

Niezbędnik obozowy
Transport

Dojazd można zorganizować we własnym zakresie lub skorzystać z zorganizowanego transportu z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Organizacja transportu jest uzależniona od liczby zgłoszonych osób w danym terminie i miejscowości.

Łódź, Warszawa +280 zł;

Kielce, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Toruń, Gniezno, Puławy, Radom, Jabłonowo Pomorskie +290 zł;

Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno, Poznań, Lublin, Kielce, Koszalin + 340 zł;

Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra + 360 zł;

Olsztyn  + 180 zł

Gdynia autobus / pociąg +290 zł
Gdańsk autobus / pociąg +290 zł
Warszawa autobus / pociąg +280 zł
Kraków autobus / pociąg +340 zł
Szczecin autobus / pociąg +360 zł
Poznań autobus / pociąg +340 zł
Wrocław autobus / pociąg +340 zł
Katowice autobus / pociąg +340 zł
Łódź autobus / pociąg +280 zł
Radom autobus / pociąg +290 zł
Lublin autobus / pociąg +340 zł
Cena Zawiera

Cena obejmuje: Rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opiekę kadry, ubezpieczenie, szkolenie żeglarskie, noclegi w kabinach jachtów, opłaty portowe, koszty WC i natrysków na trasie rejsu – w niektórych portach, gdzie opłaty te są wliczone w opłaty portowe, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje: Dojazdu, kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 2–3 zł, natrysk 10–15 zł), opcji dodatkowych, diet, atrakcji dodatkowych.

Zobacz inne obozy z tego cyklu